promonaut: (Default)
[personal profile] promonaut


Викладений тут переклад є типовим прикладом недбайливості польського автора (згадка про географічне розташування Небри, присвоєння шукачам трофеїв останньої війни статусу грабіжників, посилання на невідповідний вавилонський період etc.), але більш некоректним було небажання автора "звіритися" з сучасними гіпотезами про т.зв. Планету Ікс (зрештою, як і з притчею во язицех Зехарією Сітчиним).
Вже промовчу про датування видатними вченими споруди Стоухенджу:)

Нагадаю (цього у ЖЩ є багацько), що період 3600 років це швидше всього період обертання кометного кластеру і що нам зовсім недовго залишилось чекати...У "Газеті виборчій " за 4-5 березня 2005 року з'явився текст "Космічний календар", де розповідається про розплутування таємниці диску з Небри, який було знайдено 7 років тому і який налічує 3600 років. Оскільки з моменту оголошення знахідки для деяких дослідників Планети X цей мідний диск став доказом її швидкої з'яви у Сонячній системі, пригадаймо всю історію.

"Якогось липневого дня 1999 року два озброєних металошукачем чоловіки рилися у лісах неподалік місцевості Небра, 180 км на північний захід від Берліна. Вони розраховували на багату здобич, оскільки в цьому районі розкинулось близько тисячі курганів з епохи бронзи, які скривають захоронення видатних воїнів. Вони не прорахувалися. В ямі на узгір'ї Міттельберґ вони знайшли виконані з бронзи мечі і сокири, а також мідний диск вагою 2,1 кг і діаметром 32 см із золотими вставками, які представляють Сонце (або місяць уповні), серп місяця і 30 зірок. Протягом двох років про знахідку майже нічого не було відомо. Однак у лютому 2002 року диск потрапив у руки швейцарської поліції, коли грабіжники спробували продати свою здобич. Він одразу став сенсацією. «То найдавніше відоме конкретне уявлення неба» - сказав тоді журналістам головний археолог німецької землі Саксонія-Ангальт Харальд Меллєр. Науковці встановили, що диск з'явився близько 1600 року до нашої ери – саме тоді узгір'я Міттельберґ було оточене палісадником і ровами, ймовірно, з метою перетворення його у астрономічну обсерваторію. Науковці були також впевнені, що сім золотих точок, згрупованих на диску у одному місці це група зірок, яку звуть Плеядами/Стожари (нині неозброєним оком видно на небі тільки шість зірок цього сузір'я). Однак ніхто не зумів встановити для чого служив диск. Ентузіасти вважали, що він був він складним астрономічним приладом, у який його творці вклали всі свої знання, які були значно більшими, аніж прийнято вважати. У кожному знаку на диску вони дошукувались якогось значення і щоразу створювали нові теорії. Скептики подейкували, що це найпевніше культовий предмет, така собі блискітка, яка відображає небо.


Диск з Небри

Над розплутуванням загадки диска працював також гамбургський астроном Ральф Хансен. Він розпочав з пошуку відповіді на запитання чому місяць представлено на четвертий-п'ятий день молодика, і знайшов відповідь у написаних клинописом вавілонських астрономічних трактатах про синхронізацію сонячного і місячного календаря, які знаходяться у Британському музеї. Перший з цих календарів грунтується на позиції Землі відносно Сонця і його рік налічує 365 днів. Другий базується на обігу Місяця навколо Землі і його рік має тільки 354 дні (стільки тривають 12 обертів). Це означає, що місячний рік постійно пересувається відносно довшого на 11 днів сонячного року. Однак обидва календарі можна синхронізувати, додаючи до деяких місячних років 13-й місяць. Правда, потрібно знати до яких саме. Хансен вирахував, що вавілоняни додавали 13-й місяць, коли на небі було видно місяць у формі чотири- чи п'ятиденного рогалика, а також Плеяди. Такий уклад трапляється раз на два-три роки і точно такий зображено на диску. Отже, творці диску знали правило, яке вавілоняни, автори основ сучасної астрономії, описали тисячу років потому! «То справжня сенсація, що люди епохи бронзи вміли синхронізувати сонячний і місячний календар» - визнає Меллєр.


Інтерпретація Б.Штауфенбіля

Диск з Небри є переконливим доказом надзвичайно добрих знань з астрономії людей, які декілька тисяч років тому жили у північно-західній Європі. Їх культуру ми знаємо дуже слабко. Ми не знаємо навіть, до якої мовної сім'ї вони належали. Доісторичні європейці залишили по собі багато споруд, які інтерпретуються нині як стародавні астрономічні обсерваторії. Найзнаменитішою є англійська Стоухендж, яка виникла 4800 років тому. У 1991 році завдяки авіазйомкам археологи відкрили в Ґосек, 25 км від Небри, сліди однієї з таких обсерваторій. Об'єкт було охрещено німецьким Стоухендж, він є найстаршою відомою обсерваторією на Землі, яка з'явилася близько 7 тис. років тому, ще в часи епохи каменю. Науковці підозрюють, що саме її "працівники" створили диск, який мав використовуватися під час обстеження неба з узгір'я Міттельберґ. На думку Меллєра люди з часом забули призначення диска і почали його трактувати як культовий предмет. Меллєр вважає, що спосіб використання диска був відомий невеликій групі людей. Можемо вважати, що він був відомий тільки одній особі, наприклад, священику найвищого рангу, який в кінці життя передавав таємницю наступнику. Очевидно, що усно, оскільки тоді не знали письма. Священик раптово помер через війну або хворобу, і, певно, невтаємничений послідовник, так само як його померлий попередник, дивився щоразу у небо з узгір'я Міттельберґ, тримаючи в руках диск. Але то вже був обряд, який був позбавлений наукового значення. Згідно Меллєра, у «культовий період» на диску з'явився символ, який правдоподібно являє собою баркас для транспортування Сонця (деякі інтерпретують його як Чумацький Шлях), а також дірки на краях диску, в яких багато ентузіастів вбачає шкалу, яка служила стародавнім астрономам для складних обрахунків. Зрештою, близько 400 років після його виготовлення, диск поклали у яму на узгір'ї Міттельберґ і він чекав там понад 3 тис. років на грабіжників з металошукачем."


Х. Меллєр на місці знахідки

Інформація з "Газети виборчої" каже задуматись над характерним для археології підходом до питань, які офіційна наука ніяк не вміє раціонально пояснити. Головний археолог німецької землі Саксонія-Ангальт визнає, що люди, які проживали 3600 років тому в Європі, мали зовсім незвичні знання з астрономії, що зовсім не відповідає сучасним уявленням про них. Єдиним поясненням нашого незнання у цій справі є те, що ту стародавню науку було забуто, бо поколіннями її переказували з вуст у вуста (що безсумнівно є правдою). Меллєр не задає натомість головного запитання - звідки творці диску отримали знання, які вони згідно здорового глузду не повинні були мати. Це не перший приклад безпомічності сучасної науки щодо величних знань, якими люди володіли тисячі років тому.

Що ж має спільного диск з Небри і Планета X? Так от, знахідка примушує замислитись дослідників, котрі займаються ймовірністю існування 10-ї планети Сонячної системи. Представлені на диску 7 зірок, а також "сонячний баркас", у вавілонській символіці, як і староєгипетській, та згідно Зехарії Сітчина символізують "планету переходу" Нібіру, тобто шумерську 12-у планету. Чи символізує тоді човен у формі півмісяця планету Нібіру? Декілька дослідників роблять саме такий висновок. На інтернетівських форумах поширилася новина, що оскільки відкриття з Небри налічує 1600 років до н.е., воно є очевидним доказом того, що творці диску були наочними свідками з'яви Планети X. Згідно шумерів і Зехарії Сітчина, Нібіру рухається по видовженій еліптичній орбіті, обігаючи Сонце один раз у 3600 земних років. Тоді все б вказувало на те, що це таємниче небесне тіло знову з'явиться ще за нашого життя. Вказуються навіть дати - 2003, 2009 або 2012 рік. У цій справі два роки тому висловився сам Сітчин, який підтвердив, що відповідно до його знань це помилкова інтерпретація, диск дійсно представляє Плеяди і символи, які були поширені у дороманській Європі, тоді як час з'яви Нібіру надійде лише через бл. 1600 років. Виясненням змісту диска займається багато дослідників. Професор д-р Вольфхард Шльосер і Б. Штауфенбіль висунули гіпотезу, що диск являє собою ніщо інше як дослівний візерунок неба, який виднівся над головами людей 1600 років до н.е.
Однак, з іншого боку, мені видається, що символіка 7 зірок і "сонячного баркасу", так однозначно асоційована з Нібіру, не могла випадково опинитись на диску. Конотації вмісту диска з астрономічними трактатами вавілонян, які були зроблені Ральфом Хансеном, нав'язують до того, що мідна таріль, знайдена в Німеччині, з'явилась на основі знань, які виникли на Близькому Сході. Отже, звідки диск взявся у Європі 3600 років тому? Чи призначення диску з Небри дійсно слід вважати за з'ясоване? Це покаже час.


Текст: Пшемислав Мрочек
Джерело: "Gazeta Wyborcza", 4-5.03.2005р.
Зехарія Сітчин - "12 планета"
www.himmelsscheibe-online.de
www.astronomie.de
6.3.2006Ледь стимався нині, щоб не подзвонити і дізнатися у музейних працівників, чи їхній музей не підпадає під правило "Ніч музеїв"...:)

А, так:)
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

promonaut: (Default)
promonaut

October 2014

S M T W T F S
   1234
567891011
12131415 161718
19202122232425
262728293031 

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 17th, 2017 04:54 pm
Powered by Dreamwidth Studios